Kaip paprastai pasirašyti elektroninius dokumentus per Mark Sign?

2021-10-10

Net jeigu niekuomet nesate pasirašę nei vieno elektroninio dokumento, Mark Sign platformoje tai padarysite per kelias minutes. Išbandykite patys!

 1. Pirmiausia, atsidarykite svetainę www.marksign.lt ir viršutiniame dešiniajame kampe paspauskite mygtuką Prisijungti, jei jau turite paskyrą. Jeigu dar neturite paskyros, spauskite mygtuką Registruotis.
kvalifikuotas elektroninis parašas lygus pasirašytam ranka
 1. Tuomet pasirinkite, kokiu būdu norėsite prisijungti prie platformos, t.y. kokiu būdu patvirtinsite savo tapatybę.
 • Pasirinkus Smart-ID, Jums reikės nurodyti šalį ir savo asmens kodą;
 • Pasirinkus Mobile-ID, dar ir savo mobilų telefoną.
 • Pasirinkus ZealiD, nuskenuoti nurodytą QR kodą savo išmaniuoju įrenginiu.
 • Pasirinkus USB laikmeną ar lustinę kortelę, reikės nurodyti asmens kodą bei įvesti slaptažodį.

Abiem pastaraisiais atvejais suvedus duomenis, sekite nurodymus savo išmaniajame įrenginyje.

 1. Prisijungę pateksite į savo asmeninę paskyrą, kurioje matysite visus savo dokumentus. Jeigu prisijungėte pirmą kartą, šis aplankas bus tuščias.

Paspaudę viršutiniame kampe dešinėje pusėje esantį mygtuką Įkelti dokumentą iš karto galėsite įkelti naują dokumentą.

Galite įkelti PDFASICEBDOCADOC formatu išsaugotus dokumentus, kurių dydis neviršija 100 MB. Plano Startui naudotojai gali įkelti iki 10 MB dokumentus.

doumento įkelimas į Mark Sign platformą
 1. Įkėlę dokumentą galėsite:
 • jį iš karto pasirašyti paspaudę Išsaugoti ir pasirašyti;
 • Jį išsaugoti paspaudę mygtuką Išsaugoti;
 • Pašalinti, jei apsigalvojote ar norite įkelti kitą dokumentą.

Pasirašymui tereikės pasinaudoti Smart-ID/Mobile ID/ZealiD/USB laikmena arba lustine kortele. Paspaudus Išsaugoti ir pasirašyti, pasirašymui reikės suvesti savo PIN2.

Papildomos galimybės

Pateikiame kelias papildomas funkcijas, kurios padės dar patogiau valdyti dokumentų pasirašymo procesą.

 • Dokumentų kategorijos

Kiekvienam dokumentui galite priskirti kategoriją. Tereikia įkėlus dokumentą paspausti Pasirinkti kategoriją. Jeigu kategorijų dar neturite, galite jas susikurti. Pavyzdžiui, Dokumentai, Sutartys, Prašymai, Sutikimai ir pan. Taip bus lengviau tvarkyti ir rasti reikalingus dokumentus.

dokumentų kategorijos Mark Sign platformoje

Parašo nustatymai

 • Parašų atvaizdavimo vieta. Pasirašydami dokumentą, galite pasirinkti, kurioje dokumento vietoje norite atvaizduoti parašą: pirmojo lapo viršuje, paskutiniojo lapo viršuje ar jo visai neatvaizduoti.
 • Parašų išskaičiavimas iš mano sąskaitos. Jei Jūs inicijuojate dokumento pasirašymą, galite pažymėti varnelę, kad visus parašus išskaičiuotų iš Jūsų sąskaitos.

Nariai

 • Pakvieskite pasirašyti dokumentą kitus asmenis. Jei norite, kad dokumentą pasirašytų kiti asmenys, paspauskite mygtuką Pridėti naujų narių. Jums reikės suvesti asmens vardą, pavardę ir elektroninį paštą. Jeigu pageidaujate, galite pažymėti, kad kontaktas būtų išsaugotas Jūsų adresų knygelėje. Taip bus paprasčiau ateityje surasti šį žmogų, jeigu reikėtų vėl siųsti jam dokumentus.
 • Pasirašymo eiliškumas. Paspaudus varnelę galėsite nustatyti, kokia tvarka bus siunčiamas dokumentas. Sistema pirmiausia dokumentą pasirašyti išsiųs pirmajam asmeniui, jam pasirašius – antrajam ir t.t. Visiems pasirašius, elektroniniu paštu gausite patvirtinimą, jog visi, kurių parašai buvo reikalingi, dokumentą jau pasirašė.

Komentarai

Jei prie dokumento norite palikti papildomą komentarą, tai galite padaryti laukelyje Komentarai:

 • Viešas – komentarą matys visi pasirašantieji.
 • Privatus – komentarą paliksite tik sau, kiti asmenys jo nematys.
elektroninio dokumento komentarų laukas Mark Sign platformoje

Naudinga žinoti

Savo paskyros skiltyje Dokumentai bet kuriuo metu prisijungę matysite visus įkeltus dokumentus pagal jų statusą (pasirašyti, laukiantys Jūsų parašo, laukiantys kitų parašų).

Bet kada savo įkėlus dokumentus galite atsisiųsti iš Mark Sign platformos į savo kompiuterį ar kitą įrenginį. Taip pat galite dokumentu dalintis su kitais žmonėmis bei išsisaugoti dokumentus, kurių pasirašyti nenorite.

Savo paskyroje visuomet matysite, kiek parašų Jums šį mėnesį dar turite. Skiltyje Paslaugų planai bet kada galite įsigyti daugiau parašų ar pasikeisti turimą planą. Tačiau gera žinia ta, kad pradėti naudotis Mark Sign platformoje nieko nekainuoja. Užsiregistravus Jums bus aktyvuotas planas Startui, kuris suteikia Jums 5 nemokamus parašus mėnesiui.

Beje, Mark Sign platformoje galite turėti ne vieną, o kelias paskyras. Tokiu atveju, kiekvieną kartą jungiantis, reikia tik nurodyti, kuria paskyra šį kartą norite naudotis.

Apie tai, kaip atrodo kvalifikuotas elektroninis parašas ir kokią jis turi juridinę galią, jau greitai galėsite perskaityti kitame mūsų įraše.

Apsilankykite mūsų Youtube kanale ir peržiūrėkite Kaip pasirašyti dokumentus kvalifikuotu elektroniniu parašu.

Dalinkis:

Linkedin Facebook