7 inovatyvūs skaitmeniniai įrankiai dirbantiems nuotolinį darbą 2023 metais

2023-01-16

Retas, išbandęs darbą nuotoliniu būdu, nori sugrįžti į biurą. Nuotolinis modelis suteikia daugiau laisvės, leidžia geriau išnaudoti savo laiką ir nešvaistyti valandų eismo spūstyse. Tačiau net ir viliojantis tvarkaraštis ir darbo laisvė apkarsta, jei nuotoliniam darbui nėra tinkamai pasiruošta. 

Tam, kad sėkmingai galėtumėte atlikti užduotis ir bendrauti su kolegomis, nebeužtenka vien „Slack” ir „Zoom” platformų. Dirbant nuotoliniu būdu svarbu pagalvoti apie savo užduočių našumą ir duomenų saugumą. Todėl šiame straipsnyje aptarsime septynis naudingiausius, inovatyvius skaitmeninius įrankius, kurie padės optimizuoti jūsų darbą 2023 metais, kad ir kur bebūtumėte. 

Kodėl darbui iš namų turėtumėte naudoti modernius įrankius?

Skaitmeninis pasaulis yra kupinas naujų sprendimų, kurių kiekvienas žada geresnius rezultatus, daugiau sutaupyto laiko, pinigų ir ko tik nori. Tačiau įrankių ir programų gausoje lengva pasiklysti, tad svarbu rasti tik reikalingus ir naudingus sprendimus.

Keli skaitmeninių įrankių privalumai:

  • Sutaupytas laikas – užduočių optimizavimas ir procesų automatizacija leidžia sutelkti dėmesį į svarbiausias darbo užduotis, o pasikartojančias ir daug dėmesio nereikalaujančias atiduoti skaitmeniniams įrankiams. 
  • Saugumas – dirbant nuotoliniu būdu, dažnai tenka dirbti kavinėse, dalis darbuotojų pasirenka keliauti, todėl sunku užtikrinti failų ir duomenų saugumą. Modernūs įrankiai užtikrina duomenų šifravimą ir perdavimo saugumą.
  • Parodo jūsų kompetenciją – šiais laikais mokėjimas naudotis skaitmeniniais įrankiais yra nebe privalumas, bet būtinybė. Programų išmanymas ne tik padės greičiau ir kokybiškiau atlikti darbus, bet ir parodys jūsų kolegoms ir darbdaviui, jog lengvai prisitaikote prie naujovių ir mokate savarankiškai optimizuoti savo laiką.

7 būtiniausi įrankiai nuotoliniam darbui 2023 metais

  1. AI teksto ir vizualaus turinio generatorius

Nors išgirdę apie dirbtinį intelektą, daugelis išsigąsta, manydami, jog jis atims jų darbą ir pakeis eilinį darbuotoją, AI yra puikus įrankis, galintis pagreitinti darbą. Jei jums reikia skubiai sukurti tekstą ir patrauklų dizainą socialiniams tinklams, drąsiai atiduokite šią užduotį AI programoms. Per kelias sekundes dirbtinis intelektas sukurs profesionalius tekstus ir vizualus. Žinoma, paruoštas užduotis svarbu pritaikyti jūsų auditoriai, bet taisymas užtrunka daug trumpiau nei užduoties kūrimas nuo nulio. 

Įrankiai: „OpenAI” yra vienas populiariausių AI įrankių rinkoje. Jų sukurti nemokami sprendimai kaip „ChatGPT” – teksto kūrimui, „DALL·E” – vizualų generavimui palengvina kūrėjų darbą. Tačiau paveiksliukai ir tekstas yra tik pradžia, „OpenAI” dirbtinio intelekto įrankiai leidžia kurti muziką, atlikti programavimo užduotis ir kitaip palengvinti jūsų darbą.

DALL·E – vizualų generavimui

2. Kvalifikuotas elektroninis parašas

Darbo metu dažnai tenka pasirašyti sutartis, patvirtinti dokumentus ir kitą informaciją. Tačiau jei kiekvieną kartą prireikus pasirašyti dokumentą, bėgsite į artimiausią kopijavimo centrą, daugiau laiko praleisite gatvėje nei dirbami savo darbą. Kvalifikuotas elektroninis parašas, kitaip nei įprasti skaitmeniniai parašai, turi visus teisinius įgaliojimus, o visus dokumentus ir sutartis pasirašyti galite net nepakilę nuo darbo stalo. Pasirašymas elektroniniu parašu užtrunka vos kelias minutes ir padeda sumažinti popieriaus atliekas.

Įrankiai: Mark Sign” el. parašas yra patogus įrankis dirbantiems nuotoliniu būdu. Mūsų kvalifikuotas elektroninis parašas galioje visoje Europos Sąjungoje, tad galite būti užtikrinti, jog turite visą teisinį užnugarį. Turėdami „Mark Sign” paskyrą, dokumentus saugiai pasirašysite naudodami „Smart-ID”/„Mobile-ID”/„ZealiD”/USB laimeną arba lustinę kortelę. Mūsų sistema patvirtina dokumentus, juos išsaugo ir leidžia saugiai dalintis su kitais asmenimis. Tam, kad dokumentų pasirašymas būtų dar greitesnis, sukurkite vieną paskyrą visai jūsų įmonės ar komandos veiklai.

Įsitikinkite visais „Mark Sign” privalumais ir išbandykite planą „Startui”. Taip 5 kvalifikuotus parašus per mėnesį gausite nemokamai!

 išbandykite planą „Startui”

  1. Edukacinė rašymo platforma

Ar kada pagalvojote, kiek laiko iššvaistote ieškodami tinkamų kompiuterio klaviatūros klavišų ir taisydami spausdinimo klaidas? Gera žinia ta, jog rašyti kompiuterio klaviatūra galite greitai ir be klaidų. Tam galite rinktis edukacinius įrankius, sukurtus klaviatūros įgūdžių gerinimui. Įvaldę klaviatūros funkcijas galite ženkliai pagreitinti rašymo greitį, rašyti neatitraukdami žvilgsnio nuo kompiuterio ekrano ir sparčiau atlikti užduotis.  

Įrankiai: Platforma „Ratatype”, tai edukacinė platforma, kurioje galite išbandyti savo rašymo klaviatūra įgūdžius, atrasti būdų, kaip pagreitinti rašymo procesą ir išvengti klaidų. „Typing Club” tai kitas populiarus įrankis, galintis išmokyti jus rašyti greitai ir taisyklingai. 

būtiniausi įrankiai nuotoliniam darbui
  1. Slaptažodžių tvarkytuvė

Slaptažodžių tvarkytuvė angliškai vadinama „password manager”, tai programa, kurioje galite saugoti savo slaptažodžius, banko kortelių ir prisijungimo detales bei kitą slaptą informaciją. Tvarkytuvė ne tik padeda užšifruoti itin jautrią informaciją, bet ir generuoja sudėtingus slaptažodžius, kurių nenulaužtų net ir patyrę sukčiai. Slaptažodžių tvarkytuvė yra itin naudinga, kuomet naudojatės įmonės įrankiais, elektroniniu paštu, dalinatės duomenimis ir pan. Taip ne tik nepamiršite prisijungimo detalių, bet ir žinosite, jog visi jūsų duomenys yra saugūs

Įrankiai: Šiuo metu rinkoje dominuoja „NordPass”, „1Password” ir „Bitwarden”.

būtiniausi įrankiai nuotoliniam darbui
  1. Virtualus privatus tinklas

Virtualus privatus tinklas arba paprasčiausiai VPN sukuria saugia naršymo patirtį internete. Dirbdami nuotoliniu būdu kavinėse, bibliotekose, pas draugus ar keliaudami, prisijungiate prie viešojo interneto tinklo, dėl to jūsų duomenys tampa pažeidžiami išorinėms atakoms. Jei dirbate ne iš saugių namų ar biuro, geriau naudotis VPN sukurtu saugiu ir šifruotu duomenų perdavimo tuneliu. 

Įrankiai: Jei ieškote rinkoje lyderiaujančio sprendimo, išbandykite visame pasaulyje pripažintus „NordVPN”, „SurfShark” ar „Proton VPN”.

būtiniausi įrankiai nuotoliniam darbui
  1. Kontaktų generavimo įrankis

Turbūt daugeliui darbuotojų, ypatingai dirbančių pardavimo srityje, yra tekę patekti į aklavietę, kuomet norite susisiekti su potencialiu klientu, bet niekaip negalite rasti jo elektroninio pašto. Todėl kiekvienam profesionaliam pardavimo vadybininkui svarbu turėti potencialių klientų kontaktų generavimo įrankį. Pateikus vos įmonės pavadinimą arba ieškomo žmogaus vardą ir įmonės pavadinimą, galite gauti jo el. pašto adresą ir kitą su darbu susijusią informaciją. 

Įrankiai: Rinkitės iš tokių programų kaip „Hunter”, „VoilaNorbert”, „AeroLeads”.

būtiniausi įrankiai nuotoliniam darbui
  1. Projektų valdymo platforma

Kuomet jūsų ryšys ir įrenginys yra saugūs, pasirinkite platformą, kurioje galėsite laisvai dalintis užduotimis, projektais ir bendrauti su kolegomis. Svarbu, jog projektų valdymo įrankis užtikrintų tokias funkcijas kaip paprastas, greitas ir saugus dokumentų dalijimasis ir saugojimas, komunikacijos kanalai ir kiti nustatymai, suteikiantys jūsų užduotims aiškumo.

Įrankiai: Vienos populiariausių projektų valdymo sistemų išlieka „Asana” ir „Slack”, bet taip pat galite išbandyti „Trello” programą, kuri puikiai pasitarnaus tiek asmeniniam laiko planavimui, tiek darbui komandoje. 

būtiniausi įrankiai nuotoliniam darbui

Darbas nuotoliniu būdu be rūpesčių

Darbas nuotolinius būdu suteikia daugiau laisvės jūsų kūrybai, laiko valdymui ir kitų privalumų. Kuomet esate apsiginklavę moderniais įrankiais niekas nesutrukdys dirbti patogiai namuose ar bet kuriame pasaulio kampelyje. Pasirūpinkite inovatyviais skaitmeniniais įrankiais darbo našumui, saugumui ir laiko taupymui 2023 metais.

Dalinkis:

Linkedin Facebook